Fogbeültetés Budapest
A hiányzó fogak befolyásolhatják a harapást. Ezért és még több okból is az egyik leggyakoribb fogászati beavatkozás a fogbeültetés Budapest területén is. Tudjon meg többet az eljárásról, ha pedig szükséges ne várjon fogorvosaink felkeresésével!
Fogbeültetés Budapest – Hiányzó fogak pótlása szakértelemmel
Ha a hiányzó fogak pótlását választja, fogbeültetés budapesti rendelőnkben a következőképpen zajlik: fogorvosa javasolhat műfogakat, amelyeket az állcsontba fogászati implantátummal rögzítenek. Az eféle fogászati eljárások azonban mindig egyéni állapotfelméréssel egyeztethetőek, ezért kérjen időpontot fogorvosainkhoz, hogy az Önnek megfelelő kezeléseket állíthassák fel!
A fogászati implantátumok olyan mesterséges foggyökerek, amelyeket műtéti úton helyeznek be az állcsontba. Néhány hónap alatt az implantátumot körülvevő csont megnő, ami biztonságosan a helyén tartja. Ezután a pótfogakat fém csatlakozóval rögzítik az implantátumhoz, kitöltve a rést.
Fogbeültetés Budapest - A fogászati implantátumok típusai
A fogászati implantátumoknak két fő típusa van:
• Endostealis (a csontban):
Az endosteális implantátumok a fogászati implantátumok leggyakoribb típusai.
Általában kis csavarokra hasonlítanak. Az endosteális implantátumok testbiztos anyagokból, például titánból készülnek. Az endosteális implantátumokat műtéti úton mélyen az állcsontba helyezik be, ahol a foggyökerek helyét veszik át egy fogbeültetés budapesti rendelőnkben történő eljárása során. Egy implantátum egy vagy több fog rögzítésére használható.
• Subperiostealis (a csonton)
Ezt a típusú implantátumot akkor használják fogbeültetés Budapesti rendeléseink során, ha nincs elegendő egészséges állcsont az endosteális implantátum alátámasztásához. A szubperiosteális implantátumokat az íny alá helyezik be, de nem fúrják be az állcsontba. Inkább a csont fölé vagy a csontra helyezik őket.
Így zajlik egy fogbeültetés Budapesten, a Dentortho Fogászaton
A műtét idővonala és a felépülés
A fogbeültetési eljárások több lépést igényelnek körülbelül 3-9 hónapon keresztül. A kezelés befejezése előtt többféle fogászati szakember segítségére lehet szüksége, beleértve a parodontológust és a szájsebészt.
Kérjen időpontot a pontos kezelési eljárás felállítására online időpontfoglaló felületünkön!
A fogbeültetés Budapest egyik leggyakoribb rutin eljárása, amely során az első lépés a fogak, az íny és az állcsont állapotának felmérése. Ennek a kezdeti felmérésnek fontos része annak meghatározása, hogy elegendő-e az egészséges állkapocs az implantátum fenntartásához.
Ha az állcsontja túl vékony vagy puha, csontátültetés vagy más eljárás javasolható a fogbeültetési folyamat megkezdése előtt. Az ínyének is mentesnek kell lennie a parodontális betegségtől.
A fogászati implantátumok egy vagy több fog pótlására szolgálnak. A cserélni kívánt fogak száma meghatározza a várható beavatkozás típusát és terjedelmét a fogbeültetés Budapest eljárása során.
A fogászati implantátum műtét általában ambuláns eljárás. Helyi érzéstelenítésben, szedációban vagy általános érzéstelenítésben végezhető. Szakorvosa előre tájékoztatja, hogy milyen típusú érzéstelenítésre lesz szüksége a fogbeültetés Budapesti szájsebészetén.
Fogbeültetés Budapest - Az implantátum behelyezése
Ha endostealis implantátuma van:
A szájsebész bevágja az ínyt, feltárva az alatta lévő állcsontot. A csontba mélyen lyukakat fúrnak, ahová az implantátum oszlopot behelyezik. Választása esetén a lyuk fölé ideiglenes, kivehető fogsor kerülhet esztétikai célból, amíg a maradandó fogat az implantátumhoz rögzíteni nem lehet.
Ha subperiostealis implantátuma van, az állcsontját nem fúrják meg, és az implantátum oszlopot a csontra vagy a csont fölé helyezik.
Függetlenül attól, hogy milyen típusú implantátumot kap, később kellemetlen érzést és duzzanatot fog érezni a fogbeültetést követően. Ez több napig is eltarthat. A legtöbb ember úgy találja, hogy a fogimplantátum beültetése utáni napon folytathatja napi tevékenységét.
Fogbeültetés Budapest – Az Osseointegráció ideje
A fogászati implantátum behelyezése után 2-6 hónapig tart, mire elegendő új csontnövekedés következik be a csavar körül. Ezt a folyamatot osseointegrációnak nevezik, ami azt jelenti, hogy „egyesülés a csonttal”.
Az osseointegráció során a természetes állcsont megerősödik és megnő a fogászati implantátum körül. Ez szilárdan a helyén tartja, így a műfog gyökérként is funkcionálhat.
A műcsonk elhelyezése fogbeültetés során
Az implantátumhoz tipikusan egy fém hosszabbítást adnak, amelyet műcsonknak neveznek. Ezt meg lehet tenni az első eljárás során vagy egy második kisebb beavatkozás során helyi érzéstelenítés mellett. A műcsonkok a pótfog és az implantátum összekapcsolására szolgálnak.
Ha egy második eljárás során műcsonkot adnak hozzá, a sebésznek bemetszést kell végeznie, ha az ínyszövet az implantátumra nőtt. Ennek az az oka, hogy az implantátum behelyezése után egy gyógyító sapkát helyeznek az implantátum fölé. Bár ezt az implantátum védelmére használják, általában megakadályozza, hogy szövetek növekedjenek rajta.
A második eljárás során eltávolítják a gyógyító sapkát, és a műcsonkot rácsavarják a fogászati implantátumra. Az ínyszövet ezután körvonalazódik a műcsonk körül. Több hétig tarthat a gyógyulás.
Hogyan helyezik el véglegesen a fogat fogbeültetés során?
Ha a gyógyulás befejeződött, fogorvosa lenyomatot vesz a fogakról, hogy az állandó pótfogat megfelelővé alakíthassa. Ezek rögzíthetők vagy eltávolíthatók.
Ha kivehető fogat választ, akkor azt egy fém keretre rögzítik, és a műcsonkhoz rögzítik. Ez a fajta fog eltávolítható otthon a napi tisztításhoz.
Ha a fix fogat választja, azt tartósan rögzítik vagy csavarozzák a műcsonkra.
Új fogai természetes megjelenésűek és érezhetőek lesznek. Napi fogmosással és fogselymezéssel ápolni kell őket. A tisztításukhoz nincs szükség speciális anyagokra. Ugyanúgy kezelheti őket, mint természetes fogait.