+36 30 kattintson kattintson 1138 Budapest, Turbina utca 6.

Fogkő eltávolítás hatékonyan ➤ Dentortho

Fogkő eltávolítás

- Dentortho Fogászat

Fogkő eltávolításAlapos fogkő eltávolítás, fogkő leszedés, dentálhigiéniai kezelések a fogászati problémák megelőzéséért és a megfelelő szájhigiénia megtartásáért a Dentorthonál.

Szájhigiénés kezelés

A szájhigiénés kezelések közül a legismertebb a fogkövek eltávolítása. A fogkő számtalan kellemetlenséget okoz, a szájszagtól az ínyvérzésen át az ínygyulladásig, vagy akár fogágy betegségeknek is lehet az alapja. Arról nem is beszélve, hogy esztétikailag is zavaró lehet. Évente egy-két alkalommal javasolt elvégezni, ez függ az egyéni fogkőképződéstől is. Van, aki hajlamosabb a fogkőre, mert a nyálában lévő összetevők gyorsítják annak képződését, és van, akinél ez kevésbé van jelen.

 

A kezelés menete

Minden fogmosás után elindul a lepedékképződés fogainkon, ami természetes folyamat, azonban egy idő után a megkövesedett lepedék eltávolításához az otthoni ápolás már nem elegendő. Ekkor kell a professzionális fogászati lehetőségeket igénybe vennünk.

De mi is történik ilyenkor?

  1. Először egy finom felületi érzéstelenítő zselével bekenjük az ínyt.
  2. Néhány perc várakozás után egy ultrahangos depurátorral eltávolítjuk a nagyobb fogköveket, majd homokfúvóval alaposan megtisztítjuk a fogak felszínét a diffúz elszíneződésektől.
  3. A végén gyengéden fogselymezünk, majd polírozunk. Minden kezelésünk egy beszélgetéssel ér véget, amikor a páciens szájhigiéniás szokásait tökéletesítjük.

 

Egy ilyen kezelés után frissebbnek, üdébbnek fogjuk érezni magunkat. A kezelést dentálhigiénikus végzi.

Címkék:

Időpontfoglalás

Kérjen időpontot egyszerűen űrlapunk segítségével!

DentOrtho Budapest

Fogkő eltávolítás

Szakmai cikkeink

Ismerje meg legújabb híreinket és olvasson hasznos fogászati tanácsainkról, tippjeinkről!

Fogkőeltávolítás

Fogkő eltávolítás Budapest

Fogkőeltávolítás Budapest – a megkövesedett lepedék eltávolítása Minden egyes fogmosást követően – amikoris eltávolítjuk a lepedéket a fogainkról – újraindul a lepedékképződés. Bármennyire is mosunk azonban alaposan fogat, aligha minden szennyeződést el tudunk távolítani szakember segítsége nélkül. A megmaradó lepedékek idővel megkövesednek, s ezekből alakul ki a fogkő. A fogkő eltávolítás rendszeresen azért fontos, mert a lepedékek megmaradása hozzájárul a fogak és az íny állapotának romlásához. Fogkő eltávolítás Budapest – következmények fogkő eltávolítás hiányában A legtöbben hajlamosak csak akkor fogorvoshoz látogatni, ha már vészhelyzet állt elő és kínzó fájdalomtól szenvednek. Ennek a fájdalomnak a kialakulása azonban megelőzhető annyival, hogy rendszeresen gondoskodunk a lepedékek eltávolításáról. Ebben a fogmosáson túl a fogselymezés, illetve a rendszeres fogkőeltávolítás lehet a kulcs. Ha erre nem fordítunk elegendő figyelmet, akkor nem csak fogaink gyulladt állapota és fájdalma léphet fel, de könnyedén el is veszíthetjük azokat. Fogkő eltávolítás Budapest – a fogkő eltávolítás ajánlott gyakorisága És, hogy mi az a rendszer, amit a fogkő eltávolítás esetében érdemes bevezetnünk életünkbe? A fogkőleszedést ugyanolyan gyakorisággal érdemes megejtenünk, mint a rendszeres fogászati konzultációt. Ennek értelmében tehát legalább évente, de inkább félévente érdemes felkeresnünk fogorvosunkat és a segítségét kérnünk fogkő eltávolításában Budapesten. Hogyan zajlik a fogkőeltávolítás Budapesten, a Dentortho rendelőjében? Ha hozzánk érkezik fogkő eltávolításra Budapesten, akkor a kezelés első lépéseként egy rendkívül finom, felületi érzéstelenítő zselével kenjük be fogait.  Néhány perc várakozás után, ha az érzéstelenítő megtette hatását, megkezdjük a fogkő eltávolítását egy ultrahangos depurátor segítségével. Ez az eljárás elsősorban  a nagyobb fogkövek eltávolítását célozza meg. Ezt követően homokfúvás segítségével alaposan megtisztítjuk a fogak felszínét a diffúz elszíneződésektől. A folyamat befejezéseként egy gyengéd fogselymezés, illetve polírozás következik majd, hogy fogai újra ragyogó állapotba kerüljenek. Minden kezelésünk egy beszélgetéssel ér végét, melyen célunk a kedves páciens szájhigiénés szokásainak tökéletesítése. Ennek során instruálást és útmutatást kaphat annak érdekében, hogy fogait a leghatékonyabban tudja tisztán tartani a fogkőeltávolítás Budapesten kezelést követőleg. Ki végzi a fogkőeltávolítást budapesti rendelőnkben? A Dentortho-nál a fogkőeltávolítást Budapesten minden esetben dentálhigiénikus kollégáink végzik, akik a lehető legnagyobb szakértelemmel látják majd el. A fogkőeltávolítás Budapest következményei A fogkőeltávolítás Budapesten eredményeként garantáltan frissebbnek és üdébbnek érzi majd magát, hiszen fogai felülete nem csak láthatóan, de érezhetően is simábbak, ragyogóbbak lesznek, mely által sokkalta bátrabban mosolyoghat majd.  
Dentálhigiénia árak fogkő leszedés

Dentálhigiénia árak

Dentálhigiénia árak – Milyen kezelésekről beszélhetünk?   A dentálhigiéniai kezelések olyan fogászati eljárások, amelyek a fogak egészségének megőrzését a fertőzések elkerülését és a fogak szépségének megőrzését teszik lehetővé a szájüregben. Ezeket a kezeléseket kizárólag fogorvos vagy kifejezetten erre szakosodott dentálhigiénikusok végezhetik, a dentálhigiénia árak pedig a kezelések összetettségétől változhatnak. De milyen kezelések is tartoznak pontosan a dentálhigiéniai kezelések közé? Általában fogászati megelőző kezelésekről beszélhetünk, ha a dentálhigiéniát említjük, így az olyan kezelések mint a fogkőeltávolítás, a fogtisztítás, íny- és tasakkezelés is mind ide sorolhatóak. A kezelések során a dentálhigiénikus mindig bemutatja a páciens számára a helyes fogápolási technikákat és egyénre szabott tanácsokkal is segítik a fogak egészségének megőrzését.   Személyre szabott kezelés felállításáért kérjen időpontot ITT fogorvosainkról, a dentálhigiénia árakról pedig bővebben az ÁRAINK menüpont alatt tájékozódhat! Dentálhigiénia árak tekintetében a fogorvosaink tudnak pontos árszabást ajánlani a személyes konzultációt követően.     Dentálhigiénia árak – Fogkő eltávolítás   A dentálhigiéniai kezelések leggyakoribb eljárása a fogkő eltávolítás, ugyanis a fogkő számos kellemetlenséget okoz, mint például az ínygyulladás, ínyvérzés vagy akár a szájszag, de különböző fogágy betegségek okozója is lehet egyben, így mielőbbi eltávolítása fontos szájhigiéniai szempontból. A fogkő ráadásul esztétikailag is zavaró lehet. A fogkő eltávolításának gyakorisága függ az egyéni fogkőképződéstől, ugyanis van, aki hajlamosabb a fogkőre és van, akinél kevésbé van jelen. A dentálhigiénia árak legfőbb meghatározója tehát a fogkő eltávolítás.   Amennyiben Önnek is szüksége van fogkő eltávolításra, kérjen időpontot a dentálhigiéniás kezeléseinkre ITT.   Dentálhigiénia árak – Így zajlik a Dentorthonál a fogkő eltávolítás   Mivel egy idő után már nem elegendő az otthoni fogtisztítás, professzionális segítségre lesz szükségünk a megbúvó lepedék és a fogkő eltávolítására. De mi történik pontosan egy fogkő eltávolítási kezelésen?   1.    Először egy finom felületi érzéstelenítő zselével bekenjük az ínyt. 2.    Néhány perc várakozás után egy ultrahangos depurátorral eltávolítjuk a nagyobb fogköveket, majd homokfúvóval alaposan megtisztítjuk a fogak felszínét a diffúz elszíneződésektől. 3.    A végén gyengéden fogselymezünk, majd polírozunk. Minden kezelésünk egy beszélgetéssel ér véget, amikor a páciens szájhigiéniás szokásait tökéletesítjük. Egy ilyen dentálhigiéniai kezelés után frissebbnek, üdébbnek érezheti magát és mosolyát. Érdeklődjön fogorvosinknál a dentálhigiéniás kezelésekről és a dentálhigiénia árakról, ők pedig egy személyre szabott kezelési folyamatot állítanak össze az Ön számára, hogy mosolya ne csak szép, de egészséges is maradhasson!    Az időpontkérő űrlapunkat ITT érheti el!  
rossz fogak

Mitől romlik el a fog? – 10 gyakori probléma, ami fogszuvasodást okoz

Mitől romlik el a fog? – A Fogszuvasodás gyakori okai   A fogszuvasodás a világ leggyakoribb egészségügyi problémái közé tartozik. Különösen gyakoriak gyermekeknél, tinédzsereknél, de az idősebb felnőtteknél is. De fogszuvasodása bárkinek lehet, akinek vannak fogai, akár még egy csecsemőnek is.   Ha a fogszuvasodást nem kezelik, a lyukak nagyobbak lesznek, és a fogak mélyebb rétegeit is érintik. Súlyos fogfájáshoz, fertőzéshez és fogvesztéshez is vezethetnek. A rendszeres fogorvosi látogatások, valamint a megfelelő fogmosási és fogselyemhasználati szokások a legjobb védelmet nyújtják a fogszuvasodás ellen, így ne felejtsen el időpontot kérni ITT klinikánkra, ha bármelyik tünetet is észlelné a lentebb felsoroltak közül.     Fogszuvasodás tünetei   A fogszuvasodás jelei és tünetei kiterjedésüktől és elhelyezkedésüktől függően változnak. Amikor egy üreg csak most jelent meg, előfordulhat, hogy egyáltalán nincsenek tünetei. Ahogy a lyuk egyre nagyobb, olyan jeleket és tüneteket okozhat, mint például:   Fogfájás, spontán belenyilalló fájdalom, amely nyilvánvaló ok nélkül jelentkezik A fogak érzékenysége Enyhe vagy éles fájdalom édes, meleg vagy hideg étel fogyasztása vagy ivás közben Látható lyukak vagy gödrök a fogaiban Barna, fekete vagy fehér foltosodás a fog felületén Fájdalom harapáskor   Ne várja ki a súlyosabb tüneteket, keresse fel szakorvosainkat már a kezdeti tünetek jelentkezésekor! Töltse ki időpontkérő űrlapunkat ITT!   Mikor kell fogorvoshoz fordulni?   Lehet, hogy nem rendelkezik tünetekkel, ezért is fontos a rendszeres fogászati ellenőrzés és fogtisztítás, még akkor is, ha látszólag egészségesek fogaink. Ha azonban fog- vagy szájfájdalmat tapasztal, a lehető leghamarabb keresse fel fogorvosainkat!     Mitől romlik el a fog? – 10 gyakori ok   A fogszuvasodás a következőképp alakul ki:   Mindennapi étkezésink során lepedék keletkezik fogainkon, mivel az el nem távolított sok cukor és keményítő a baktériumok elterjedéséért felelnek. A fogakon maradó lepedék idővel az ínyvonal alatt vagy fölött fogkővé keményedhet. A fogkő megnehezíti a lepedék eltávolítását és egyfajta pajzsot hoz létre a baktériumok számára.   A lepedékben található savak eltávolítják az ásványi anyagokat a fog kemény, külső zománcából. Ez az erózió apró nyílásokat vagy lyukakat okoz a zománcban - az üregek első szakaszában. Miután a zománc területei elhasználódtak, a baktériumok és a sav elérhetik a fogak következő rétegét, az úgynevezett dentint. Ez a réteg puhább, mint a zománc, és kevésbé ellenáll a savnak. A dentin közvetlen összekapcsolódásban van a fog idegeivel, ami pedig majd az érzékenységet okkozza.   Ahogy a fogszuvasodás kialakul, a baktériumok és a sav folytatják útjukat a fogakon keresztül, az idegeket és ereket tartalmazó belső foganyag (pulpa) mellett mozogva. Mivel duzzanat nem tud kialakulni a fog belsejében, ezért az ideg összehúzódik, ami fájdalmat okoz. A kellemetlen érzés pedig a foggyökereken keresztül a csontig is kiterjedhet.     A 10 leggyakoribb fogszuvasodást okozó tényező: 1.    A fogak elhelyezkedése A szuvasodás leggyakrabban a hátsó fogakban fordul elő (őrlőfogak és premolárisok, azaz a kisőrlők). Mivel ezeknek a fogaknak nagyobb a felülete és több rajtuk a barázda ezért nagyobb eséllyel tapad meg rajtuk a lepedék, és nehezebb is őket tisztán tartani, mint a könnyen elérhető első fogakat. 2.    Bizonyos ételek és italok Azok az ételek, amelyek sokáig tapadnak a fogakhoz – mint például a tej, fagylalt, méz, cukor, szóda, szárított gyümölcsök, édességek, sütemények, keménycukorkák, száraz gabonafélék és chips – nagyobb valószínűséggel okoznak szuvasodást, mint más élelmiszerek, amelyeket a nyál könnyebben lemos. 3.    Gyakori nassolás Amennyiben egész nap során állandóan nassolunk és üdítőt kortyolgatunk, a fogainknak nem lesz ideje öntisztulni, és a szájbaktériumok könnyebben elterjednek. A szénsavas üdítők pedig folyamatos savas fürdőben áztatják fogainkat. 4.    Esti etetés csecsemőknél Az altatás előtti etetés, történjen akár tápszerrel, gyümölcslével vagy más cukortartalmú folyadékkal, károsíthatja a csecsemők fogait, ugyanis alvás közben órákig a fogaikon maradnak, táplálva a szuvasodást okozó baktériumokat. Hasonló károk keletkezhetnek, amikor a kisgyermekek ezekkel az italokkal megtöltött pohárból isznak. 5.    Nem megfelelő fogmosás Ha evés és ivás után nem tisztítja meg hamar a fogait, gyorsan lerakódik a lepedék, és megkezdődhetnek a szuvasodás első szakaszai. 6.    Nem kapnak elég fluoridot A fluorid, egy természetesen előforduló ásvány, segít megelőzni a fogszuvasodást, és még a fogak károsodásának legkorábbi stádiumait is visszafordítja. A fogakra gyakorolt előnyök miatt a fluorid fogkrémekben és a szájöblítőkben is gyakori összetevő. 7.    Idősödő kor Az idősebb felnőttek is nagyobb kockázatnak vannak kitéve. Idővel a fogak elhasználódhatnak, és az íny visszahúzódhat, így a fogak sebezhetőbbé válnak a szuvasodás ellen. Az idősebb felnőttek több olyan gyógyszert is használhatnak, amelyek csökkentik a nyáltermelést, növelve a fogszuvasodás kockázatát. 8.    Kopott tömések Az évek múlásával a fogtömések meggyengülhetnek, elkezdhetnek lebomlani vagy durva élek alakulhatnak ki. Ez lehetővé teszi a lepedék könnyebb felhalmozódását és megnehezíti az eltávolítását, így alattuk újra kialakulhat fogszuvasodás. 9.    Reflux A gyomorégés vagy a gastrooesophagealis reflux betegség (GERD) gyomorsav áramlását okozhatja a szájban (reflux), ami elhasználja a fogzománcot, és jelentős fogkárosodást okozhat. Ez a dentin nagyobb részét teszi ki a baktériumok támadásának, ami fogszuvasodást okoz. Ha ilyen problémája van, akkor azonban először a refluxot kell kezelni! 10.    Táplálkozási zavarok Az anorexia és a bulimia jelentős fogerózióhoz és fogszuvasodáshoz vezethet. Az ismételt hányásból (tisztításból) származó gyomorsav átmossa a fogakat, és elkezdi feloldani a zománcot. Az étkezési zavarok is zavarhatják a nyáltermelést.